Соопштенија

Османи, Лајчак и Рау во Познан имаа заедничка изјава за медиумите

28 јуни 2021

Османи од Познан: Отворивме важни прашања за иднината на пристапниот процес со земјите од регионот

28 јуни 2021

Министерот Османи ја претстави МКартата, наменета за наши истакнати личности во странство

31 мај 2021

Османи со економските советници во посета на општините

29 мај 2021

Со меѓународен панел „Патот до Преспа форум за дијалог“ најавена големата меѓународна конференција во Охрид

28 мај 2021

Османи-Рау: За Полска нема дилема дека Северна Македонија заслужува да отпочне преговори со ЕУ

25 мај 2021

Османи ги престави првите четири економски советници кои ќе бидат упатени во Варшава, Минхен, Анкара и Абу Даби

17 април 2021

Нова услуга и нов телефонски број на МНР за подобрување на конзуларните услуги

16 април 2021

Амбасадорски состанок во МНР по повод првата годишнина од НАТО

27 март 2021

Во Седиштето на НАТО во Брисeл се одржа вториот ден од Северно-Атлантскиот Совет

24 март 2021
Страница 1 од 3